Veseli dan prostovoljstva 2024

Petnajst pridnih prostovoljcev iz naše šole se je pod mentorstvom učiteljice Martine udeležilo srečanja prostovoljcev iz vse Slovenije v Ljubljani. Na Prešernovem trgu smo 23. 5. 2024 v sklopu Nacionalnega tedna prostovoljstva uspešno izvedli predstavitev našega dela in šole na Veselem dnevu prostovoljstva. Na stojnicah se je poleg nas predstavilo še 84 prostovoljskih organizacij, pri čemer je sodelovalo okoli 400 prostovoljcev.

Tudi vreme nas je prijetno presenetilo, saj je bila napoved deževna. Pot z vlakom iz Kamnika smo popestrili s kvizom za letošnje pripravnike, ki so odlično odgovarjali na vsa vprašanja. Stojnico, kjer smo predstavili šolo in naše delo, smo opremili s plakati, zgibankami in izdelki, ki smo jih pripravljali vse leto na naših srečanjih. Številni obiskovalci so uživali v kvizu o prostovoljstvu, pogovorih in spraševali, kako organiziramo delo. Uživali so tudi prostovoljci, saj so si lahko ogledali druge stojnice in izmenjali izkušnje in dobili nove ideje za delo.
Dogodek je obiskalo okoli 2500 ljudi.

Martina Ozimek, mentorica