Tekmovanje Mladi čebelar v Pivki

V soboto, 11. 5. 2024, je v Pivki potekalo 46. tekmovanje mladih čebelarjev. Na tekmovanju je sodelovalo skoraj 500 učencev iz celotne Slovenije. Iz OŠ Stranje se je tekmovanja udeležilo 8 učencev in 3 učenke, ki so bivše učenka OŠ Stranj. Tekmovalci, ki so tekmovali v dvojicah in so bili razvrščeni v tri skupine glede na starost.
Naš sobotni dan se je začel z odhodom iz pred šole ob 6.50. V Pivko smo prispeli ob 8.30, kjer je vsak učenec prevzel svojo sadiko lipe, 2 bančna hranilnika v obliki AŽ panja ter zajtrk. Po prijavi smo pojedli zajtrk in pričeli z uradno prireditvijo ob 9.30. Tekmovanje po nivojih se je pričelo ob 10.00 in končalo ob 11.00. Po tekmovanju smo si ogledali vojaško opremo, in center o velikih zvereh Dina. V Pivki so poskrbeli tudi za kosilo in sladoled z medom. Sledila je zaključna prireditev in razglasitev rezultatov.

Naši učenci so dosegli odlične rezultate:

  • Zlato priznanje: Jure Šinko in Jon Dobovšek
  • Srebrna priznanja: Matic Šinko in Katarina Dobrojevič, Maks Gradišek in Karmen Humar, Nika Himar in Leon Kemperl.

Tekmovanja so se udeležile tudi bivše učenke OŠ Stranje Klara Burja, Anja Mihelčič in Lana Pančur, ki so prav tako dosegle srebrna priznanja.
Po prireditvi smo se odpeljali do Doba, kjer nas je ČD Kamnik pogostil v Piceriji Fontana.

Naš dan je bil zanimiv, razburljiv in zelo uspešen. Vsem učence za njihove dosežke iskreno čestitamo.

Mentorica Silva Erzar in predsednik ČD Kamnik Štefan Virjent