Prešernov dan

Dan pred slovenskim kulturnim praznikom, Prešernovim dnevom, smo obeležili spomin na največjega slovenskega pesnika. Po Zdravljici, sta Žiga Uršič in Filip Golob predstavila življenje in delo Franceta Prešerna, pomen kulturnega praznika ter predstavila Prešernovo nagrado, najpomembnejšo nagrado iz področja kulture. Preko Prešernove Glose sta spregovorila o pomenu kulture za naše življenje.

Učenci so v kulturnem programu predstavili tudi dela Prešernovih nagrajencev. Tina Štupar je deklamirala pesem Anje Štefan Imam zelene čeveljčke, Kje nastane pesem avtorice Bine Š. Žmavc pa je deklamiral Tjaš Cotman. Tinkara Kočar je, ob spremljavi Andreja Kočarja na kitari, zapela pesem Dober dan življenje Ferija Lainščka. Instrumentalna skupina v sestavi Ana Rak, Matic Šinko, Nina Galin, Lana Sitar, Tadej Uršič in Nace Maležič je zaigrala skladbo Fly me to the Moon. Otroški pevski zbor pod vodstvom Maje Bratina je zapel pesmi Miške in mavrica ter Srečali smo mravljo. Pesem Lepa Vida je deklamirala Lucija Burja, na klavirsko harmoniko je skladbo Zapri oči Roberta Smolnikarja zaigral Filip Maležič.