Trajnostno naravnano kosilo

Zaposleni v šolski kuhinji se trudijo vsakodnevno pripraviti zdrave in hranilne obroke za učence in zaposlene, hkrati pa v pripravo jedi vključujejo čim več lokalno pridelane hrane.
Zato bodo nekajkrat mesečno pripravili trajnostno naravnano kosilo. Tak način priprav in uživanja hrane pripomore k ohranjanju in izboljšanju okolja ter je zaradi uživanja zdrave prehrane pomemben za človekovo zdravje. Pri tem želijo tudi zmanjšati zavrženo količino hrane.
Minuli četrtek smo za kosilo jedli špinačno kremno juho s popečeno čičeriko, pečen file postrvi na sortirani zelenjavi Julienne ter kremno zeliščno polento. Včeraj pa so nam v šolski kihunji postregli z juho iz pečene cvetače s praženimi lešniki, ostrigarji v paradižnikovi omaki s kus kusom z zelenjavo ter zeleno solato.