Predavanje za starše: Prednosti gibanja in igre v naravnem okolju za otroke in mladostnike

Spoštovani starši,

vabimo vas na predavanje za starše z naslovom Prednosti gibanja in igre v naravnem okolju za otroke in mladostnike, ki bo potekalo v ponedeljek, 15. 5. 2023 ob 17.45 preko aplikacije Zoom. Vodil ga bo dr. Matej Plevnik, docent za področje kineziologije na Fakulteti za vede o zdravju Univerze na Primorskem.

Dogodek bo na voljo na povezavi: upr-si.zoom.us.

Prilagam kratek opis: Prednosti gibanja in igre v naravnem okolju za otroke in mladostnike
Študije ugotavljajo številne prednosti gibanja, vadbe in igre v naravnem okolju. Naravno okolje nudi številne možnosti za organizacijo vadbe, pri čemer otrok/vadeči premaguje številne izzive. Pri gibanju v naravnem okolju vadeči dosega nižji občutek napora v primerjavi z gibanjem v notranjem okolju. V sodobnem času ima ravno gibanje, vadba in včasih zgolj prisotnost v naravnem okolju pozitivne učinke na celosten razvoj otrok. Premagovanje gibalnih izzivov in prisotnost tvegane igre/gibanja pa ima tudi pozitiven vpliv na razvoj nevronskih povezav v možganih.

Lep pozdrav.
Mateja Hari