Ob zaključku bralne značke Pižama

V ponedeljek, 22. 5. 2023 je na naši šoli potekala prireditev ob zaključku bralne značke. Bralna značka je najstarejša oblika spodbujanja branja v prostem času. Že od samega začetka (od leta 1960) je kot dopolnilo k pouku in oblikuje ter spodbuja dobre bralce. V naši šoli bralno značko organiziramo že vrsto let. V šolskem letu 2022/23 je na naši šoli, bralno značko, opravilo skoraj 200 učencev, želimo si, da se v prihodnjih letih ta številka še zviša.

Vse naše učence, ki so v letošnjem šolskem letu opravili bralno značko, smo nagradili z zaključno prireditvijo in obiskom pisatelja, prevajalca in komika Boštjana Gorenca Pižame. Najprej je bil nastop namenjen razredni stopnji, kjer so skozi pisateljeva dela in navihane pesmi ter zgodbe vstopili v svet Pižamovih likov in junakov knjig, ki jih je prevedel. Sledil je nastop za predmetno stopnjo, kjer prav tako ni manjkalo hudomušnega sprehoda skozi pisateljeva dela in zabavnega pregleda slovenske klasične literature.

Mojca Črešnar, knjižničarka