Majska menjalnica

S prostovoljci smo menjalnico organizirali v ponedeljek, 9.5.2023, v šolski avli.

Naš načrt je bil, da bomo dogodek imeli na šolskem igrišču, a smo izvedbo zaradi slabe vremenske napovedi prestavili v šolsko avlo.

Uradni začetek je bil ob 17.30, zaključili pa smo ob 18.30.

Izmenjevali smo si knjige, igrače in oblačila. Vsak udeleženec je lahko prinesel neomejeno število kosov, dobil papirnati bon, kamor so zadolženi prostovoljci napisali številko prinesenih kosov in toliko kosov je lahko udeleženec izbral med ponujenimi knjigami, igračami ali oblačili.

Izvedli smo tudi delavnico okraševanja oziroma izdelovanja naslovnic za zvezke. Naprositi moramo še papir in vezavo, potem bomo zvezke podarili socialno ogroženim otrokom oziroma šolskemu skladu. Naslovnice so kar hitro nastajale. Najboljši dve sta prejeli nagrado.

Zelo smo se zabavali, pili smo sok in seveda pomili skodelice za seboj. Ob zaključku smo pospravili vse mize in stole.

Hvala vodstvu šole, da nam je omogočilo izvedbo že druge menjalnice v letošnjem šolskem letu.

Ana Rak, prostovoljka iz 6. r