Regijski otroški parlament

V sredo 29. 3. 2023 zjutraj smo se odpravili v Ljubljano, do Osnovne šole Martina Krpana, kjer je potekal regijski otroški parlament. Ob prihodu smo se “prečekirali” in počakali še ostale, saj smo bili kar zgodnji. Ko smo se vsi zbrali nas je čakal uvodni nagovor organizatorjev in drugih pomembnih predstavnikov.
Po uvodnih besedah smo odšli v glavno učilnico, kjer so nam organizatorji razložili potek dneva in nas razdelili v skupine. V skupinah smo se pogovarjali vsak o svoji temi iz področja duševnega zdravja otrok in mladostnikov. Okoli pol 11h smo imeli malico, ko smo se najedli pa smo imeli obsežno razpravo o temah o katerih smo govorili v skupinah. Vse teme so bile povezane s področjem duševnega zdravja otrok in mladostnikov. Ob 12.45 smo odšli domov in se okoli 13.10 vrnili v šolo.
Filip Maležič, 8. b