Menjalnica 2022

V sredo, 16. novembra 2022, so prostovoljci OŠ Stranje organizirali menjalnico.

Vsakdo od nas ima v omari oblačila, ki jih nikoli ali pa redkokdaj nosi ali pa smo jih preprosto prerasli. Prav tako smo menjali otroške knjige in igrače.

V šolski avli je ob 16. uri zaživelo od pisanih barv, navdušenja in veselja ob srečanjih s prijatelji, znanci, sošolci. Prostovoljci so se potrudili in premaknili mize in stole ter naredili plakate, ki so označevali, kam naj odložijo prinesene stvari. Prav tako so pripravili piškote in sok, da so se vsi lahko posladkali, odžejali in družili pri skupni mizi.
Ker smo ekološko osveščeni, vemo, da je oblačilo (igrača, knjiga) še vedno uporabno, tudi če ga mi ne potrebujemo več. Seveda je pogoj, da je lepo ohranjeno in čisto. Kolikor kosov oblačil je kdo prinesel, toliko »novih« je lahko odnesel za novo popestritev v svoji omari. Pa ne le oblačil, tudi igrač oziroma knjig. Ura druženja in menjav je minila kot blisk.

Ob zaključku smo pridno pospravili avlo in se seveda tudi fotografirali.

Mnenja obiskovalcev:

»Menjalnica je super ideja, zelo sem uživala ob menjavi knjig, oblačil, najbolj pa pri menjavi igrač.«

»Meni je bilo zelo všeč. Najbolj so mi bile všeč igrače, pa tudi oblačila. Tudi knjige so bile, a žal nobene zame. Aja, seveda bom še prišla na menjalnico.«

»Menjalnica je odlična stvar. Najbolj mi je bilo všeč, ker smo se srečale s prijateljicami in zamenjale stvari, ki jih je vsaka prinesla s seboj. Imejmo kmalu spet ponovitev!«

»Prepozno sem se spomnil, da bi dalj časa zbiral stvari, ki jih imam še veliko za zamenjati doma. Tako sem vzel le par stvari, da sem lahko prišel. Zamenjal sem super. Komaj čakam na naslednjo menjalnico.«

Hvala g. ravnatelju, da smo lahko menjalnico izvedli v šoli.

Martina Ozimek, mentorica prostovoljcev