Ekodan na PŠ Gozd

Na Podružnični šoli Gozd je v petek, 18. novembra 2022, potekal Ekodan. Dan smo pričeli s Tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Posedli smo se k lepo pripravljeni mizi, na kateri je dišal domač kruh, namazan z maslom in medom. Seveda pa niso manjkala jabolka in toplo mleko.

Skozi vse leto smo zbirali star papir, ki so nam ga prinašali tudi krajani in Ekodan je bil kot nalašč za odvoz zbranega papirja. Pri nalaganju papirja v zabojnik so nam pomagali tudi učenci devetega razreda, zato je bila vnema še toliko večja. Z zbranim papirjem smo bili zelo zadovoljni.

Sledil je obisk čebelarja gospoda Simona Goloba. Predstavil nam je življenje in pomen čebel, seveda pa smo se spet posladkali.

Prijeten dan smo zaključili z izdelovanjem novoletnih voščilnic, katerih osnova sta bila lepenka in ovojni papir.

Zapisala in fotografirala Barbara Antonin