Medgeneracijska delavnica s prostovoljci

V ponedeljek, 30. maja 2022, smo se srečali mladi in mladi po srcu.

Srečanje je obsegalo dobro pripravo s prostovoljci, ki večina letos prvo leto obiskujejo prostovoljska srečanja. Učenci so ugotovili, da za vsak izveden dober projekt potrebujejo dobro pripravo, ki ima začetek in konec. Najprej smo se domenili za program, nato smo določili, kdo bo za kaj poskrbel.
Na samem srečanju je vse potekalo odlično: označitev prostora,  priprava učilnice in pripomočkov, okrasitev, sprejemni govor in sama delavnica, prav tako smo se razšli z obljubo, da se kmalu spet srečamo. Najbolj so presenetili starejši udeleženci, ki so prinesli kar nekaj vrhunskega peciva.
Ob sami delavnici priprave sadne solate smo se pogovarjali in spoznavali med seboj.
Ko smo pojedli, smo se igrali socialno igro: najprej smo ugotavljali, kdo si je zapomnil ime svojega soseda pri mizi, potem smo si izmenjali dobre misli. Maruša in Maša pravita, da je »bilo fajn«.

Prostovoljci in mentorica Martina Ozimek