Osnovna šola Stranje – Knjižnica

Paketi presenečenja v knjižnici

Vabljeni, da tudi v času trajanja pouka na daljavo zaidete v šolsko knjižnico in si izposodite nekaj knjig. Izposoja in vračilo potekata le po predhodni rezervaciji. Več o poteku si preberite v priloženem dokumentu.

Od 23. novembra naprej bomo vsakemu naročilu dodali še paket presenečenja, ki bo vseboval knjigo po izboru knjižničarjev, prilagojeno starosti učenca. V času, ko neposreden dostop do knjižnih polic ni mogoč, s tovrstno akcijo skušamo popestriti šolanje na daljavo in promovirati branje.

Paketi bodo vsebovali knjige, ki niso močno popularizirane in so nekoliko manj brane, a zato niso nič manj kakovostne.

Seveda pa v šolski knjižnici lahko naročite le paket presenečenja.

Naročite in se pustite presenetiti.

Pa še to

Ste vedeli, da:

• novembra mineva 30 let odkar je umrl Roald Dahl, avtor knjig kot so Matilda, Čarli in tovarna čokolade in še mnoge druge?
  • je 24. novembra 1906 v Gorici umrl pesnik Simon Gregorčič?
  • novembra 1952 v Londonu premiero doživela predstava Mišolovka, ki jo je napisala Agatha Christie? Neprekinjeno so jo igrali do začetka pandemije; doživela je čez 28.000 ponovitev.
  • je 26. novembra leta 1865 prvič izšla knjiga Alica v čudežni deželi – stara je 155 let?
  • novembra v Španiji obeležujejo dan učiteljev?
  • bo 28. novembra minilo 52 let, odkar je umrla pisateljica Enid Blyton, avtorica zbirke Pet prijateljev?
  • se je 29. novembra 1921 v Kamniku rodil pesnik France Balantič, po katerem je imenovana osrednja kamniška knjižnica?