Pričelo se je reševanje 15. Mega kviza

Letošnji cikel se imenuje S knjigo v svet, ker obeležuje 60-letnico slovenske bralne značke. Rešujete ga lahko od 21. oktobra 2020 do 15. maja 2021.

Sestavljen je iz treh vsebinskih sklopov:

  1. S knjigo kakor danes, a nekoč nekoliko drugače Skočite na prevaljsko šolo v leto 1960, kjer sta se z mladimi ob knjigah družila profesor slovenščine Stanko Kotnik in ravnatelj ter mladinski pisatelj Leopold Suhodolčan, ki sta ustanovila našo Bralno značko. Pozanimajmo se, kaj vse so počeli takrat in od kod tako ime …
  2. »Brati pomeni početi podvige.« (Tone Pavček) Pri bralni znački ni nikoli dolgčas – ne gre le za prebiranje knjig in pogovore o prebranem, vmes so še drugačne šolske ure v knjižnici, nastopi, priprave knjižnih razstav, srečanja in pogovori s književniki, prevajalci, ilustratorji, literarnimi zgodovinarji, kritiki, uredniki in novinarji. Med bralno značko vstopaš v književne svetove, v njih najdeš zabavo, življenjska spoznanja in tolažbo, možnost potovanja v širni svet ter skozi čas v daljno preteklost in prihodnost.
  3. Naš veliki bralni klub Bralna značka je vpisana v nacionalni Register nesnovne kulturne dediščine, saj ne živi le na osnovnih šolah, ampak tudi v knjižnicah, vrtcih, srednjih šolah in celo po domovih za starejše. Pri bralni znački sodelujejo učenci, mentorji, učitelji, knjižničarji, pisatelji, pesniki, starši, bratje in sestre …

Geslo Bralne značke je S knjigo v svet, maskota gibanja pa je Ostržek. Te zanima, zakaj? Klikni in začni z reševanjem!