Velikonočno pismo staršem in učencem

Dragi učenci in spoštovani starši,

skoraj mesec dni že imamo pouk na daljavo, ob čemer se nam porajajo mešani občutki. Gotovo se nam pojavlja veliko vprašanj, na katera (še) nimamo odgovorov, pa vendarle ni čas, da se predamo negotovosti. Dejstvo je, da nam iz dneva v dan uspeva premagovati izzive, tako čisto tehnične kot tudi čustvene. Pouk na daljavo nam je pokazal, kako se znamo povezati tudi v težkih trenutkih, kako smo pri tem inovativni, koliko nam pravzaprav pomeni znanje, kako različni načini za osvojitev novih znanj in veščin obstajajo ter koliko sposobnosti in moči za prilagajanje imamo v sebi. Vse izzive se da premagati, to si zdaj dokazujemo. Pouk na daljavo nas ni oddaljil, pač pa še bolj povezal. V srcih in mislih. Ko se bomo vrnili v šolske klopi, bomo tako povezani tudi ostali, saj v času karantene še bolj čutimo, kaj pomeni prijateljstvo, solidarnost, prijaznost, lepa beseda, medsebojna pomoč in predvsem živ stik. Ko nam je nekaj odvzeto, se šele zavedamo, kako nam je pravzaprav lepo, ko življenje poteka po ustaljenih tirnicah. Zdaj se nam prebujajo tiste res prave vrline in vrednote, ki jih nosimo ves čas v sebi. Naj bo tudi zdajšnji velikonočni čas namenjen temu, da strahove in skrbi pustimo za sabo, se prepustimo lepim trenutkom in pozitivnim vrednotam, da nas objamejo, ter stopimo naprej preroreni, kot je pomlad, ki se ravnokar prebuja v vsej svoji lepoti. Zasijmo z njo, še naprej tako uspešno premagujmo izzive in ostanimo zdravi.

 

Lepo vas pozdravljamo,

kolektiv OŠ Stranje