UKREPI OB POJAVU KORONAVIRUSA

Spoštovani starši,

glede koronavirusa so še vedno aktualni preventivni ukrepi, s katerimi ste bili že seznanjeni. V primeru novih pomembnih navodil, vas bomo nemudoma obvestili po e-pošti (e-asistent).

Na šoli dosledno izvajamo priporočene ukrepe ter sledimo navodilom NIJZ in ministrstva, ki nas z novostmi obvešča preko okrožnic.

Informacije glede ravnanja posameznikov v primerih suma možne okužbe s koronavirusom ter kako ravnati, če prepoznamo naštete znake oziroma smo bili v stiku z osebo, ki prihaja z okuženega območja, najdete na spletni strani NIJZ na povezavi https://www.nijz.si//sl/koronavirus-2019-ncov.

Priporočeni ukrepi:

 • Izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake bolezni.
 • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
 • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
 • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
 • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
 • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost etanola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
 • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna. Zaščitne maske so namenjene zdravstvenim delavcem, ki prihajajo v stik z osebami s sumom na okužbo, ter bolnikom, da zaščitijo druge pred širjenjem bolezni.
 • V času povečanega pojavljanja okužb dihal poskrbimo za redno zračenje in prezračevanje zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi.
 • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
 • Redno čistimo in po potrebi razkužujemo predmete in površine, ki se jih pogosto dotikamo (npr. kljuke, pulti, vse dostopne površine sten in oken, straniščne školjke, pipe umivalnikov) – navodila za čiščenje prostorov
 • Na spletni strani NIJZ (na povezavi https://www.nijz.si/sl/koronavirus-sars-cov-2-gradiva) so zbrana gradiva (plakati in letaki) za splošno in strokovno javnost. Dokumente lahko prenesete na svoje naprave, natisnete ter uporabite za osveščanje vaših ciljnih javnosti.

 

Lep pozdrav.

Boris Jemec
ravnatelj