Rastem s knjigo – kulturni dan 7. razredov

V torek, 1. 10. 2019, so imeli 7. razredi kulturni dan, na katerem so najprej obiskali Knjižnico Franceta Balantiča Kamnik v okviru projekta Rastem s knjigo. V knjižnici so se seznanili z varnostjo na internetu, spoznali znane Kamničane, katerih obeležja so si tudi ogledali po mestu, predstavljen jim je bil Cobiss, sami pa so tudi poiskali nekaj knjig. Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture, s katerim se skuša osnovnošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. V ta namen je vsak učenec dobil v dar knjigo z naslovom Elvis Škorc, genialni štor, avtorice Janje Vidmar. Po obisku knjižnice so učenci podrobneje spoznali tudi pomembno vlogo Rudolfa Maistra, in sicer z obiskom Rojstne hiše Rudolfa Maistra. Kulturni dan je bil tako knjižno in domoznansko obarvan.