Obisk uredništva časopisa Delo

V sredo, 14. 3. 2019, so uredništvo časopisa Delo obiskali učenci OŠ Stranje, ki v letošnjem šolskem letu obiskujejo izbirni predmet Vzgoja za medije – Tisk in ustvarjajo šolsko stensko glasilo Stran(j)ske novice.

Vneto so si zapisovali in sledili uredniku Sobotne priloge Aliju Žerdinu, ki jim je razložil delo novinarja in razkazal redakcijo. Navdušeni so listali po arhivskih časopisih in iskali članke o svoji šoli. Sto in eno vprašanje so imeli, nekateri so si medijsko hišo predstavljali drugače.

Preberite vtise šolarjev:

Presenetilo me je, da je stolpnica tako stara, prostori uredništva pa tako sodobni. (Ažbe Drolc)

Gospod Ali Žerdin je zelo dobro razlagal. Najbolj mi je bilo pa všeč, ko smo brali stare članke o naši šoli. (Dora Sladič)

Všeč mi je bilo, da smo lahko sestavili svojo naslovnico in stiskano odnesli domov. (Julia Močnik)

Navdušen sem nad tem, kako hitro so tipkali ljudje za računalniki. In kako veliko računalnikov imajo! (Jure Podjed)

Predstavljal sem si, da je Delo veliko manjša ustanova. Vse sem si predstavljal drugače. (Luka Golob)

Najbolj zanimivo se mi je zdelo, kako izdelajo članke. (Luka Tomič)

Všeč mi je bil miren prostor z arhivom in veliko knjigami. Tam bi ostal dlje, ker zelo rad berem. (Luka Vettorazzi)

To je bil najboljši dan pri predmetu Tisk. (Nika Gradišek)

Zanimivo se mi zdi, da so ljudje na Delu vedno na tekočem z novicami. Rad bi videl še tiskarno. Vesel sem tudi darilca, ki smo ga prejeli ob koncu obiska. (Peter Jereb)

Predstavljal sem si, da bo uredništvo bolj živahno, je bilo pa povsem mirno. (Robert Kunaj)

Nekoč bi se rad vrnil na Delo kot novinar ali fotoreporter. (Rok Uršič)