Ogledali smo si razstavo Body Worlds

V sredo, 9. 1. 2019, po pouku smo nadarjeni učenci, učenci izbirnega predmeta ONA in ostali prijavljeni učenci iz 8. in 9. razreda odšli na Gospodarsko razstavišče v Ljubljano, na mednarodno razstavo pravih človeških teles.

Ko smo prišli v Ljubljano, smo se sprehodili do razstave. Tam smo bili takoj sprejeti in prišla je vodička. Najprej nam je vse razložila, potem pa nas je popeljala po razstavi. Za začetek smo si ogledali zunanje dele telesa, nato pa še notranje. Deli telesa na razstavi so bili drugačni kot sva mislili, ampak vseeno je bilo zelo, zelo, zelo zanimivo. Tam so imeli tudi eno aplikacijo, da si se videl brez kože. Tiji je bilo najbolj zanimivo oko, ki je izgubilo svojo barvo. Niki pa je bilo najbolj všeč, ko smo lahko videli dojenčka – zarodek od prvega  do 30. tedna. Po razstavi pa smo si ogledali film, kako ohranijo organe in telesa, ne da bi začela gniti. Po koncu filma smo odšli nazaj na avtobus, s katerim smo se pripeljali domov.

Nika Lukan in Tia Pestotnik 7. a