Naša učenca na posvetu o duševnem zdravju otrok in mladih

V četrtek, 12. 10. 2023, je v Kulturnem domu Franca Bernika v Domžalah potekal Posvet o duševnem zdravju otrok in mladih, ki ga je organiziral CSD – Osrednja Slovenija-Vzhod ob svoji 5. obletnici delovanja.
Poleg strokovnjakov s področja duševnega zdravja sta se Posveta udeležila tudi učenca naše šole Filip in Nace Maležič. V zaključnem delu sta, kot zastopnika glasu mladih, samozavestno in odločno izpostavila predvsem dejstva, da bi morali biti ljudje o duševnem zdravju bolj ozaveščeni in informirani ter da bi morala biti pomoč ob stiskah mladim dostopna takoj, ko jo potrebujejo. Izpostavila sta tudi dejstvo, da mladi potrebujejo več infrastrukture za konstruktivno preživljanje prostega časa, ki je pomemben varovalni dejavnik, ko govorimo o duševnem zdravju. Zaključila sta z željo, da se sliši in upošteva tudi glas mladih.

mentorica Sanja Klemenc, svetovalna delavka