Predstavitev dela pri modelarskem krožku – male železnice

Na šoli je letos prvo leto potekal krožek malih železnic. Z učenci smo pripravili razstavo modulne železnice v merilu 1:87, katera je bila sestavljena iz devetih modulov in je merila v dolžino kar 12 metrov. Predstavili smo še dve alternativni velikosti, vrtno železnico (1:22.5) in miniaturno (1:160).  Predstavili pa smo tudi način gradnje, kjer z laserskim rezalnikom vse sestavne komponente pripravimo do potankosti.

Pri izdelavi makete smo uporabili znanja in veščine iz vseh tehničnih področij: lesarstvo, elektrika, elektronika, mehanika, strojništvo, modeliranje. Tovrstna dejavnost je za mlade naravnost odlična izbira, saj iz njih prikliče tista tehnična področja, katera so jim najbližja. Nekaterim je blizu elektrika, drugim sestavljanje in montaža.

Kljub slabemu vremenu je bila razstava obiskana. Z delom bomo nadaljevali v naslednjem šolskem letu, kjer bomo lahko pokazali še več.

Andrej Kočar
mentor dejavnosti