Šola v naravi Poreč – 2. dan

Zjutraj smo se zgodaj zbudili in pripravili na jutranjo telovadbo. Začelo je deževati, zato smo se raje še malo poigrali in vadili za našo predstavo, ki bo v četrtek. Sledil je zajtrk, potem pa nam je učiteljica brala zgodbe o kosovirjih, ki jih obravnavamo za domače branje. Učili smo se tudi matematiko in pripravili presenečanje za naše domače, ki ga še ne smem izdati. Po pouku smo imeli odlično malico in se odpravili na dolg sprehod, vmes smo se tudi igrali. Sledilo je kosilo – čufti, pire krompir in solata, njam! Po počitku smo odšli na plažo. Voda je bila v začetku zelo mrzla, a smo se hitro ogreli. Po plavanju nas je v hostlu pričakal “štrudl” za malico, ker smo bili še lačni, smo jedli še kruh in sadje. Pouka še ni bilo konec. Imeli smo GUM, kjer smo se naučili ljudsko pesem o barčici, kasneje pa smo pri LUM izdelali še čisto svojo jadrnico. Po dobri večerji smo se družili še ob starih igrah (ristanc, zemljo krast, balinčki, gumitvist). Umili smo si zobe in odšli spat. Zelo pa smo se že veselili naslednjega dne.

Anonimna učenka, 4. a