Male sive celice na Dunaju

V sredo 31. 5. 2023 v zgodnjih jutranjih urah smo se zmagovalci oddaje Male sive celice s skupino navijačev in mentorjev, predstavnikov RTV Slovenija in Urada za intelektualno lastnino odpravili na izlet na Dunaj. Na avtobusu je bilo celo pot zelo živahno in pevsko razpoloženo. V dopoldanskih urah smo prispeli na Dunaj, kjer smo imeli 2 uri časa za ogled Tehniškega muzeja. V muzeju smo videli veliko zanimivosti in se marsikaj novega naučili. Vodič nas je nato popeljal po mestu. Od trga Marije Terezije smo se odpravili do katedrale Sv. Štefana, vmes pa izvedeli veliko zanimivosti o mestu in Habsburžanih. Najbolj pa smo se veselili prostega časa za samostojne oglede oz. kosilo. Avtobus nas je nato odpeljal še po ringu okoli mesta, kjer smo si skozi okna avtobusa ogledali še nekaj znamenitosti, ki nam jih je predstavil vodič. Okoli 17. 30 ure smo se odpeljali pri domu. Prijetno vzdušje in petje pa ni poniknilo vse do poznega prihoda pred OŠ Stranje.

Sanja Klemenc
mentorica Malih sivih celic