G-BOOK 2

Učence 8. razreda Osnovne šole Stranje sta obiskali Jerneja Černilogar in Kristina Picco iz Mestne knjižnice Ljubljana. Osmošolci so namreč vključeni v mednarodni projekt G-BOOK 2 in so v lanskem šolskem letu sodelovali pri oblikovanju logotipa, namenjenega projektu, preizkusili pa so se tudi v pisanju kratkih zgodb, kjer jih je vodila urednica in pisateljica Gaja Kos. Sodelujoči učenci so pred skorajšnjim zaključkom projekta dobili priznanja za sodelovanje na delavnici kreativnega pisanja, priponke ter nalepke, najboljši med njimi pa še manjše nagrade. Obenem je šolska knjižnica v dar prejela tudi nekaj knjižnega gradiva.

Učenci bodo v nadaljevanju ilustrirali zgodbo, ki je k nam prišla z Irske, zmagovalno zgodbo iz Slovenije, katere avtorica je Brina Osolnik, pa bodo likovno opremili v Španiji.

Več o projektu si lahko preberete na uradni spletni strani G-Book.