Nik Dolinšek o zimski šoli v naravi

Moje ime je Nik in sem star 11 let. Zelo dolgo si želim naučiti smučati in moja želja se je uresničila. Šli smo v šolo v naravi. Imeli smo 2 uri vožnje do Pohorja, ko smo prispeli smo šli na kosilo v Ruško kočo. Po kosilu smo šli na sprehod, pred tem smo pa raztovorili prtljago in smuči (pred Čandrovo kočo). Nato smo odšli v sobe in se namestili. Odšli smo na smučišče, kjer se je odvil preizkus smučarskega znanja. Ekipe so bile po barvah:

 • rumena (začetniki)
 • modra
 • zelena
 • oranžna
 • rdeča (najboljša).

Do konca je bilo vse enako razen pouka, predavanj.
Pouk:

 • slovenščina,
 • angleščina,
 • zgodovina,
 • matematika.

Predavanja:

 • FIS pravila
 • predstavitev Pohorja
 • čarovnik
 • lovec
 • splavarjenje
 • kviz
 • disko.

Nik Dolinšek, 6. a