Šolska proslava ob dnevu državnosti

Danes je zadnji šolski dan, jutri pa 30. rojstni dan praznuje naša država Slovenija. Ob tej priložnosti so učenci pod mentorstvom Anžeta Slane pripravili radijsko oddajo, ki ji lahko prisluhnete na spodnji povezavi. Učenci, ki so ustvarili  proslavoso Anže Šinko, Filip Maležič, Anamarija in Karolina Graj, Ana Rak, Klara Butalič, Klara Ivančič Klemenčič.

Učenke 7. b in 8. b razreda so pod mentorstvom Karle Urh zapele državno himno, Prešernovo Zdravljico, ter Življenje je lepo Tomaža Domiclja.

Učenci 5. a so ob jutrišnjem prazniku izdelali slovenski grb. Nastanek grba si lahko ogledate v spodnjem videu.

Učenci 9. razredov so pri urah zgodovine spoznali osamosvojitev Slovenije ter svoje videnje predstavili v stripu.