Učenki in učitelj OŠ Stranje sodelovali na zaključni prireditvi akcije Skupaj na izlet

V četrtek, 10. 6. 2021, je na Zapricah potekala zaključna prireditev ob koncu pohodniško-kulturne akcije Gremo skupaj, ki jo organizirajo na OŠ Marije Vere. Na prireditvi sta ob boku avtorice družinskih pohodniških vodnikov in pripovedovalke pravljic in povedk Irene Cerar nastopili tudi Karolina Graj in Klara Ivančič Klemenčič, učenki 7. a, ki sta pod mentorstvom Mojce Volkar Trobevšek pripovedovali povedke z Velike planine. Dekleti sta se odlično odrezali, navdušili pa sta predvsem s pristnim narečjem, v katerem sta pripovedovali o dovjih možeh in belih deklicah. Pridružil se jima je tudi knjižničar in učitelj slovenščine Anže Slana, izkušen pripovedovalec, ki je večer popestril s povedko iz tunjiškega konca.