Kako dolg je čas v Stranjah?

Nacionalni projekt Rastem s knjigo, ki ga letos že petnajstič izvaja Javna agencija za knjigo RS, je dodobra usidran tudi na Osnovni šoli Stranje. Projekt spodbujanja bralno kulturo in osnovnošolce skuša motivirati za branje predvsem mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Tako so tudi letos sedmošolci v sodelovanju s Knjižnico Franceta Balantiča Kamnik prejeli darilo – knjigo Kako dolg je čas Mateta Dolenca.

Drugi del projekta – obisk splošne knjižnice – pa je zaradi trenutnih razmer prestavljen na boljše čase. Ko bo epidemiološko in pandemično stanje dovoljevalo, se bodo učenci še pobliže spoznali s kamniško knjižnico ter preživeli nekaj prijetnih ur med knjižnimi policami.

Anže Slana
knjižničar na OŠ Stranje

sdr