Postopno odpiranje šol

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada RS v sredo, 20. 1. 2021, sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo v kratkem objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije.

S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v osnovnih šolah, razen za učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Obalno-kraški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko-notranjski, Savinjski in Zasavski regiji. V teh regijah bo od torka, 26. 1. 2021, vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do vključno 3. razreda potekalo v prostorih šole. V ostalih regijah Republike Slovenije (Goriški, Jugovzhodni Sloveniji in Posavski regiji) bo vzgojno-izobraževalno delo za vse učence od 1. do 9. razreda potekalo na daljavo. Prav tako bo pouk za učence od 4. do 9. razreda še naprej potekal na daljavo.

Starši učencev 1. triade pričakujte vabilo na roditeljski sestanek, na katerem boste z razredničarkami dorekli vse v zvezi z vračanjem v šolo.

Mateja Hari