Tehniški dan za 7. razrede – Plečnikova Ljubljana

V  torek 19. 1. 2021, bodo imeli učenci 7. a in 7. b razreda TEHNIŠKI DAN: PRESTOLNICA SLOVENIJE – PLEČNIKOVA LJUBLJANA.

Spoznali bodo domovanje našega največjega arhitekta Jožeta Plečnika v Trnovem v Ljubljani in  si s pomočjo razlage, virtualnega muzeja, kratkih filmov, ogledali njegova dela po mestu, katera so pustila velik pečat za Ljubljano in ji dala videz prave slovenske prestolnice.

Učenci bodo izvedeli veliko zanimivega o gradnji Križank, o Narodni in univerzitetni knjižnici, spoznali kako se je razvijal Kongresni trg in kje je arhitekt dobil navdih za gradnjo Tromostovja.

Dobili bodo učne liste, naloge za reševanje, preizkusili se bodo v skiciranju in reševanju križanke.

POTEK DELA: 1. in 2. šolsko uro bodo spremljali razlago, si ogledovali filme in spremljali sprehod po virtualnem muzeju, 3. in 4. šolsko uro bodo reševali naloge in križanko, 5. uro bodo oddajali rešene naloge- odgovore na vprašanja in skice, ter rešene križanke v DODELJENE NALOGE EKIP svojih oddelčnih skupnostih.

Brigita Ozimek Kumek
vodja tehniškega dne