Kulturni dan za učence od 6. do 9. razreda

Dragi učenci, učenke in učitelji,

V četrtek, 24. 12. 2020, bo potekal drugi kulturni dan z naslovom Filmska glasba.

Čas v katerem smo se znašli, nam ne dovoljuje, da bi šli v Ljubljano v Cankarjev dom, Opero ali Filharmonijo, na ogled kakšne izvrstne matineje. Uredba nam tega ne dovoljuje, zato sem za vse vas pripravila kulturni dan malo drugače, ker vam želim polepšati decembrski praznični čas z imenitno glasbo.

Na spletnih straneh – YouTube si bomo pred domačimi ekrani ogledali izbrano filmsko glasbo, ki jo bodo izvajali svetovno znani orkestri.

V ekipah glasbene umetnosti boste dobili vse napotke in povezave za ogled filmske glasbe. Ne pozabite na povratno informacijo, ki bo na učnih listih in jo boste dodali v dodeljene naloge (skrbno bom pregledala vaše odgovore).

Vsem želim prijetno spremljanje filmske glasbe.

Karla Urh