Spletno predavanje za starše: Kako se z najstnikom pogovarjati o drogah

V torek 17.11.2020 ob 18.00 se bo odvilo drugo spletno predavanje za starše: KAKO SE Z NAJSTNIKOM POGOVARJATI O DROGAH v izvedbi DrogArt-a. Predavanje bo potekalo preko aplikacije Zoom, zato je obvezna predhodna prijava na info@kotlovnica.si.

O predavanju:
Mladi se danes srečujejo z veliko izbirami. Te so povezane z odločitvami, s prevzemanjem odgovornosti, kar prinaša s seboj veliko avtonomije, a hkrati tudi stresa. Tekom odraščanja se srečajo tudi s temo uporabe alkohola in drugih drog. Ob tem igrajo pomembno vlogo tudi starši, ki pogosto ne vedo, kako reagirati ob pojavu eksperimentiranja z alkoholom ali drugimi drogami. Enostavnih rešitev ni, so le napotki, s katerimi si lahko pomagate pri usmerjanju mladostnika. Na koncu vedno šteje to, ali zna mladostnik prevzeti odgovornost za svoje odločitve in ali ima znanje in smernice, da so lahko te odločitve čim manj tvegane. Kako se z mladimi pogovarjati o tem in kakšni so možni odzivi, bomo skupaj odkrivali na predavanju Kako se z najstnikom pogovarjati o drogah?