Predavanje za starše – Komunikacija z otrokom in mladostnikom

V torek, 24. oktobra 2023, se bo v MC Kotlovnica, ob 18. uri odvilo tretje predavanje za starše, Komunikacija z otrokom in mladostnikom, v izvedbi Zavoda Mind.

O predavanju:
Vzgoja otroka je veščina, za katero starši, ob nastopu naše vloge, nismo predhodno usposobljeni. Obdobje odraščanja je lahko vihravo in pestro, mi pa se po svojih najboljših močeh trudimo, da otroka vzgojimo v odgovorno in neodvisno odraslo osebo. Pri tem je ključna komunikacija, ki skozi razvojna obdobja lahko postaja vedno večji izziv. Na predavanju se bomo dotaknili vprašanj kot so:

Kako dobiti in ohranjati stik z otrokom?
Kako se pogovarjati z otrokom, da nas bo »slišal«?
Kaj je pri pogovoru najbolj pomembno?
Kaj so najpogostejše napake, ki jih starši pri pogovoru z otroci delamo?

Izvajalki imata večletne delovne izkušnje pri delu z otroki in mladostniki. Na predavanju se bodo prepletale njune izkušnje in konkretni primeri; prav tako pa bosta poskušali odgovoriti na vaša vprašanja.

Predavanje poteka v organizaciji LAS Občine Kamnik in v sodelovanju z Zavodom Mind.

Za LAS Kamnik
Rok Kosec