Ogled razstave V vrtincu sprememb v Cankarjevem domu

V četrtek, 12. oktobra, smo si z nadarjenimi učenci ogledali razstavo V vrtincu sprememb v Cankarjevem domu. Popoldanski promet je povzročil, da smo nekoliko zamudili na razstavo. Zato smo se v veliko veselje učencev domov vrnili z vlakom.

Razstava prikazuje evolucijo Zemlje in življenja. Prijazna vodička nas je s poučno razlago popeljala v različna naravna okolja (gore, morje, reke, gozd, podzemlje, travnike). Razkrila nam je nenavadne in človeškim očem pogosto skrite spremembe, ki se dogajajo v naravi, polni skrivnosti.
Učenci so bili najbolj navdušeni, da so lahko preko aplikacije reševali kviz.
Po ogledu smo skupaj razmišljali, ali bomo ljudje zmogli toliko modrosti, da ustavimo uničevanje narave in zagotovimo trajnostni razvoj.

Razstava se zaključi z besedami Jane Goodall, britanska primatologinja, etnologinja in antropologinja:
»Le če razumemo, nam bo mar.
Le če nam je mar, se bomo zganili.
Le če se zganemo, bomo lahko rešili vse.«

Špela Papež Zamljen, mentorica