Benetke z zlatimi bralci

Ker se Občina Kamnik zaveda, kako pomembno je branje med mladimi, se je odločila, da nagradi najuspešnejše bralce, ki so v vseh devetih letih šolanja opravili bralno značko. Slednji so za nagrado prejeli enodnevni izlet v Benetke. Izleta so se udeležili učenci vseh kamniških osnovnih šol s spremljevalci.

V Benetke smo se odpravili s potovalno agencijo Oskar, ki je za nas pripravila zanimiv program. Na izlet smo se odpravili v soboto, 27. maja, ko smo iz Kamnika krenili že navsezgodaj (ob 5.00). Pripeljali smo se do kraja Punta Sabbioni, od koder smo z ladjo odpluli najprej do otoka Burano, nato pa še na Murano. Nato nas je pot vodila v mesto Benetke, kjer smo si ogledali Trg svetega Marka, ki ga obkrožajo Doževa in druge palače, Knjižnica svetega Marka, bazilika, urni stolp, Piazzeta, stebra sv. Marka in sv. Teodorja, Campanile in tri povezane stavbe, imenovane Prokuracije. Potepanje smo nadaljevali do mostu Rialto, najstarejšega in najznamenitejšega od štirih mostov, ki segajo čez Canal Grande, veličastno beneško vodno prometno pot v mestu. Z ladjico smo se pozno popoldne polni vtisov (in beneških spominkov) odpeljali nazaj na Punta Sabbioni, nato pa pot nadaljevali proti domu, kamor smo se vrnili v poznih večernih urah.