Nacionalni otroški parlament

Takoj po velikonočnih praznikih, 11. 4., je v Ljubljani v državnem zboru potekal nacionalni otroški parlament. Tu so se zbrali osnovnošolci iz vse Slovenije in razpravljali o duševnem zdravju otrok in mladih.
Ob vstopu v parlament smo odločili plašče in potem odšli v poslansko dvorano, kjer o nam dali navodila o poteku dneva. Tam nam je uvodni nagovor namenila tudi predsednica državnega zbora Urška Klakočer Zupančič. Potem smo se razdelili v 4 skupine, kjer je vsaka skupina razpravljala o drugi temi. Po malici je sledil  še drugi skupinski del, kjer smo se razdelili še v manjše skupine in ponovno razpravljali o temi, ki so nam jo dodelili. Nato smo odšli nazaj v poslansko dvorano, kjer se je začela plenarna razprava. Z nami so bili tudi drugi politiki in gostje, med njimi tudi naš predsednik vlade Robert Golob. Po plenarni razpravi smo  si ogledali parlament ter odšli na kosilo.
Karolina Graj, 9. a