Okoli Julijskih Alp

Na marčevske ide, 15. 3. 2023, so učenci 9. razredov obkrožili Julijske Alpe. V prvem deli poti so se učenci najprej spoznali z dolino reke Soče, med potjo je Karolina recitirala Gregorčičevo pesem Soči. V Kobariškem muzeju so učenci  podrobneje spoznali soško fronto in dogajanje na njen med leti 1915 in 1917, pod slapom Boka pa so preizkusili temperaturo reke Soče in ugotovili, da je res alpska reka. Na italijanski strani, v Rablju, so videli zaprti rudnik svinca in cinka, ki je močno vplival tudi na slovenske kraje in ljudi. V Ratečah so ponovno vstopili v Slovenijo in se preko Zgronjesavske doline pripeljali do Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani. V njem so podrobneje spoznali Alpske pokrajine, njihovo zgradbo, živali in ljudi v njih ter njihov pomen za gradnjo narodne zavesti.