Obisk knjižnega sejma

V okviru programa za nadarjene učence smo na šoli organizirali obisk 38. Slovenskega knjižnega sejma, ki se je odvijal med 22. in 27. novembrom na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Z učenci smo sejem obiskali v sredo, 23. 11. 2022, popoldan. V Ljubljano smo odšli z vlakom in se z njim tudi vrnili. Po dveh letnih omejitev se je sejem letos vrnil v vseh razsežnostih. Iz Cankarjevega doma so ga prestavili na Gospodarsko razstavišče, kjer je bilo precej več prostora za razstavljavce in obiskovalce. Sejem je bil posvečen 100-letnici rojstva Ele Peroci, ene največjih slovenskih pisateljic in pesnic. Z učenci smo si za obisk sejma rezervirali celotno popoldne, a nam je, kot se za navdušene knjigoljube spodobi, čisto prehitro zmanjkalo časa. Sejem smo si skupaj ogledali, nato pa je imel vsak še nekaj prostega časa, ki smo ga vsi porabili za nakupe in oglede izbranih knjig. S polnimi vrečkami in nahrbtniki smo se vrnili v Kamnik, pot na vlaku pa je potekala v prijetni bralni tišini in vonju po novih knjigah. Učenci so bili z obiskom sejma zelo zadovoljni in so že navijali na ponovitev naslednje leto.

Mojca Črešnar, knjižničarka