Poročilo o Dnevu za spremembe 2021 v OŠ Stranje

V soboto, 10, aprila 2021, smo se prostovoljci naše šole, kot že dvanajsto leto zapored,  priključili vseslovenski akciji Dan za spremembe.  To je akcija, ki je nastala z namenom spodbuditi vse ljudi k aktivnemu odzivu na potrebe skupnosti in ustvarjanju priložnosti, da se vsak lahko preizkusi v vlogi prostovoljca.

Letos je še posebej zahtevno leto zaradi mnogih občutkov osamljenosti, ki so nastali zaradi obveznih osamitev ob pojavu korona virusa v našem okolju.  Zato smo se odločili, da se povežemo tako mladi kot stari v že znanem digitalnem okolju, preko Zoom aplikacije. Mladi prostovoljci naše šole so povabili svoje starše, stare starše in tudi mlajše sestre in brate, da povedo svoje zgodbe o premagovanju osamljenosti v času karantene.

Srečanje je bilo prijetno in zelo sproščeno. Manca je srečanje popestrila s čudovito Bachovo pesmijo, ki jo je zaigrala na čelo. Potem smo sooblikovali srečanje tako, da je vsak prisoten lahko sodeloval. Starejši so prisluhnili mlajšim, prav tako moram pohvaliti tudi mlade, ker so v miru poslušali zgodbe starejših in tudi sami povedali, kako so premagovali osamljenost v času karantene.

S srečanjem smo pokazali, da smo drug drugemu pomagali preživeti zahtevne trenutke. Kot prostovoljci se učimo pomagati tudi našim drugim bližnjim, ne le dedkom in babicam, kar je naša dolžnost.  Spoštovanje, medsebojno razumevanje in zaupanje so prav gotovo vrednote, ki v današnjem času veliko pomenijo. Ponosna sem na učence, ki si s svojim humanim odnosom do soljudi privzgajajo čut in skrb za bližnjega. Prav vse udeležene babice in dedek so pohvalili svoje vnuke in vnukinje, da so ponosni nanje in da so veseli, ker se lahko zanesejo nanje. Srečanje smo zaključili s prelepo zapeto in zaigrano ljudsko pesmijo –  pela je Mančina babica, Manca pa je zopet zaigrala na čelo. Upam, da še kdaj uspemo pripraviti tako prijetno in lepo srečanje.

Hvala vsem udeleženim za sodelovanje, še posebej pa vsem prostovoljcem!

Martina Ozimek, mentorica