Obvestilo o zaprtju kamniških šol in vrtcev – PREKLIC NUJNEGA VARSTVA

Obveščamo vas, da na podlagi okrožnice Ministrstva ta izobraževanje, znanost in šport, ki si jo lahko ogledate tukaj, NUJNEGA VARSTVA NE SMEMO ORGANIZIRATI. Odlok ne dovoljuje več organizacije nujnega varstva otrok, prepoved pa velja od jutri, ponedeljka, 16. marca 2020, do prenehanja razlogov zanj.

Do danes, do nedelje, 15. marca 2020, Občina Kamnik ni prejela nobene prošnje oziroma potrebe po nujnem varstvu.

Če se bo pokazala potreba, BOMO s prostovoljci ZAGOTOVILI varstvo (na domu) tistim, ki bodo to potrebovali (zdravnikom in medicinskim sestram, ki so nepogrešljivi v zdravstvenih ustanovah in domovih za starejše ter zavodih za varovance s posebnimi potrebami, delavcem v energetiki in komunikacijskih podjetjih, komunalnih in servisnih službah ter operativcem v Slovenski policiji in Slovenski vojski, gasilcem in drugim pripadnikom sil za zaščito in reševanje).

ŽUPAN MATEJ SLAPAR POZIVA VSE, V KOLIKOR KDORKOLI POZNA OBČANKO ALI OBČANA, KI BI TAKŠNO POMOČ POTREBOVAL, NAJ NAM TO TUDI JAVI.

Potrebe lahko javite na telefonsko številko 051/374-207 (Katja Vegel-Občina Kamnik).

#OSTANIMO DOMA. SKUPAJ BOMO ZMOGLI. SOLIDARNOST, POMOČ IN POZITIVNO RAZMIŠLJANJE.

Vir: kamnik.si