Učenci 9. razredov so obiskali Prekmurje

Letos avgusta je minilo 100 let od priključitve Prekmurja matični domovini in tudi ta obletnica je bila eden izmed razlogov za obisk Prekmurja. Na poti smo spoznavali različne slovenske pokrajine, ki so del predalpskega in obpanonskega sveta.

Prvi cilj na spoznavanju Prekmurja je bil Doživljajski park Vulkanija, kjer so učenci spoznali različne vulkanske kamnine in minerale ter se preko dinamičnega in animacijsko bogatega programa seznanili z delovanjem vulkanov. Ob koncu so v kamnolomu tufa iskali mineral olivin, ki ga v Sloveniji najdemo le na Goričkem, kjer je vulkan bruhal pred 3 milijoni let.

Na Otoku ljubezni v Ižakovcih pa so se učenci seznanili tudi s tehnično dediščino Prekmurja in življenjem Prekmurcev. V plavajočem mlinu na Muri so se učenci seznanili z delovanjem mlina in življenjem mlinarjev, z brodom pa so se tudi popeljali čez reko. Ob koncu so se učenci okrepčali s pravo bűjraško malico.