Archive for 7 maja, 2019

Plečnikova Ljubljana

Učenci 7. razredov so se danes seznanili z življenjem in delom slovenskega arhitekta Jožeta Plečnika. Ogledali so si Plečnikovo hišo, ki jo je arhitekt uredil sam, nato pa so spoznali tudi najpomebnejša Plečnikova dela v središču Ljubljane.

Zgodovina v živo v Pivki

Sredo pred prvomajskimi počitnicami so si učenci 9. razredov ogledali Muzej vojaške zgodovine Pivka. Med vodenim ogledom so spoznali orožje in tehnike bojevanja v prvi in drugi svetovni vojni, seznanili pa so se tudi s položajem ruskih vojnih ujetnikov med prvo svetovno vojno na območju današnje Slovenije.

Tabor “Gremo mi po svoje v Rakov Škocjan”

V petek, 10. maja, učenci od 5. do 8. razreda odhajajo na tabor v Rakov Škocjan. Osnovne informacije: ODHOD: petek, 10. 5. 2019, ob 16. uri izpred šole (zbor ob 15 45 ). PRIHOD: nedelja, 12. 5. 2019, odhod iz Rakovega Škocjana ob 14 00 uri, predviden prihod pred šolo […]