Tekmovanje za Proteusovo priznanje iz biologije

Prirodoslovno društvo Slovenije je tudi letos (že 15.) organiziralo šolsko in državno
tekmovanje za Proteusovo priznanje iz znanja biologije. Tema letošnjega tekmovanja so bili
Pleveli v Sloveniji.

Šolskega tekmovanja, ki je bilo v sredo, 17. 10. 2018, ob 13. uri, se je udeležilo 15 učencev iz
8. in 9. razreda.
Učenki Sara Dobovšek iz 8. a in Iza Škrtič iz 9. a sta osvojili bronasto priznanje.

Obe učenki sta se udeležili tudi državnega tekmovanja, ki je bilo v petek, 30. 11. 2018, ob
15. uri na OŠ Ivana Cankarja na Vrhniki. Skupno je letos tekmovalo 3583 učencev iz 8. in 9. razredov.
Na državnem tekmovanju je Sara Dobovšek iz 8. a je osvojila zlato Proteusovo priznanje iz znanja biologije, Iza Škrtič iz 9. a je osvojila srebrno Proteusovo priznanje iz znanja biologije.

Obema učenkama čestitamo za lep uspeh.
mentorica Marija Humar